Досвід з міжнародного обміну інформацією між податковими органами від німецького експерта Дата події: 30.11.2017

28-30 листопада та 04-07 грудня 2017 року у Києві пройшов фаховий семінар на тему «Міжнародний обмін інформацією» для представників Державної фіскальної служби України.

Метою заходу є теоретичне та практичне ознайомлення з досвідом експерта стосовно міжнародного обміну інформацією з урахуванням досвіду Федерального центрального податкового відомства Німеччини (м.Бонн), в якому він працює. Німецький експерт обговорив низку проблемних питань, пов’язаних з обміном інформацією між податковими відомствами різних країн.

Учасники розглянули низку проблемних запитів, які наразі є в підрозділі, обмінялись досвідом та зробили відповідні фахові висновки на майбутнє.

Семінар провів німецький експерт з питань міжнародного обміну інформацією від GIZ пан Штеффен Шольце. Експерт є досвідченим аудитором та працює в Федеральному центральному податковому відомстві (м.Бонн), а також є офіційним радником Міністра фінансів України.

Семінар охопив наступні тематичні питання:

  • Здійснення процесу обміну інформацією в ДФС та кроки, які існують, починаючи з надходження запиту та завершаючи відповіддю на нього;
  • Підготовка запиту для відправлення за кордон;
  • Інструкція/анкета опитування або інші допоміжні документи;
  • Кількість запитів, що надходять в середньому на рік та країни, з якими співпрацює підрозділ;
  • Кількість надходжень з закордону та кількість власних запитів закордон;
  • Кількість співробітників, що працюють над запитами;
  • Кількість часу в середньому, який займає відповідь на обробку запиту;
  • Питання від підрозділу ДФС до експерта, де він міг би практично допомогти.

Довідка:

Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є:  демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.