Реформування парламентських адміністрацій у країнах Східного Партнерства триває під знаком прозорості, ефективної комунікації та залучення громадськості 30.11.2018

14 листопада у Києві відбулася міжнародна конференція, присвячена питанням реформування парламентських адміністрацій у країнах Східного Партнерства.

У міжнародній конференції взяли участь керівники парламентів України, Грузії та Вірменії, Голова Рахункової палати України, представники Бундестагу Німеччини, посольства ФРН в Україні та міжнародні експерти.

Під час трьох дуже інтенсивних панельних дискусій учасники обговорили актуальні виклики у процесі реформ, представили свої головні досягнення та обмінялися думками та ідеями щодо подальшої співпраці.

Згадуючи свої головні виклики, учасники конференції підкреслили потребу у забезпеченні прозорої та ефективної комунікації між громадянами та законодавчими органами. Відповідно, в усіх країнах особлива увага приділяється новим, більш привабливим та зрозумілим форматам взаємодії. Спікери першої панельної дискусії також підкреслили важливість нових каналів комунікації на кшталт онлайн-стріму, подкастів, публікацій у соціальних медіа та застосування технологій (наприклад, мобільних додатків, які дозволяють користувачам коментувати законопроекти тощо). «Парламентські адміністрації, які успішно функціонують, є в інтересах суспільства. Зараз для нас важливими завданнями є аналіз та дослідження», зауважила Хайке Бадденхаузен, голова секретаріату комітету Бундестагу у справах Європейського Союзу.

Під час другої панельної дискусії учасники аналізували роль та роботу дослідницьких та аналітичних центрів. «Дослідницько-аналітичні центри слугують для інституційної пам’яті. Вони повинні забезпечити, що всі члени парламенту є обізнані стосовно викликів перед парламентом, ще до того, як ті з’являться», підкреслив Ара Сагателян, керівник Апарату Національних Зборів Республіки Вірменія. Верховна Рада України також планує створити дослідницький центр. «Він повинен набагато якісніше готувати проблематику, опрацьовувати законопроекти, передбачати наслідки, які будуть після прийняття», сказав Петро Боднар, Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України – керуючий справами.

Учасники третьої панельної дискусії обмінялися досвідом тісної співпраці між вищими органами державного аудиту та парламентами своїх країн. Головним питанням, яке підняли представники України, є контроль бюджетів місцевих громад. «Одним із основних викликів для нас є формування місцевих бюджетів в ОТГ. Важливо, щоб потрібні інструменти були надані належним чином. Ми повинні забезпечити здійснення незалежного фінансового контролю за місцевими бюджетами», сказала Леся Карнаух, радник Голови Рахункової палати України.

У заключній частині учасники конференції обговорили значущість обміну, налагодження контактів та регіональної співпраці. «Потрібно ділитись думками, результатами, позитивними і негативними наслідками нашої роботи. Потрібно, щоб був каталізатор співпраці», наголосив  Гор Хачатрян,  радник програми GIZ «Управління державними фінансами у країнах Південного Кавказу» у Республіці Вірменія.

Для більш детального ознайомлення з зазначеними темами конференції перейдіть за посиланнями нижче.

Video_Supreme Audit Institutions – Accountability and Development_eng

Video_Supreme Audit Institutions – Accountability and Development_ukr

Panel 1 A.Saghatelyan_Speech_eng

Panel 1 G.Mikanadze_Speech_eng

Panel 1 H.Baddenhausen_Speech_eng

Panel 1 MD_Presentation_eng

Panel 1 MD_Speech_eng

Panel 2 A.Akbarov_Speech_eng

Panel 2 G.Oshakanyan_Presentation_eng

Panel 2 I.Serebreanschi_Presentation_eng

Panel 2 R.Clements_Presentation_eng

Panel 2 R.Clements_Presentation_ukr

Panel 3 G.Khachatryan_Presentation_eng

Panel 3 L.Spielhoff_Presentation_eng

Panel 3 L.Spielhoff_Presentation_ukr

Panel 3 V.Balan_Presentation_eng

Panel 3 V.Balan_Speech_eng

Panel 3 Z.Valiyev_Presentation_eng

Panel 3_G.Khachatryan_Presentation_eng

PFC Legislation Analysis_eng

PFC Legislation Analysis_ukr