Сербський досвід євроінтеграції для українців: враження від навчальної поїздки Дата події: 06.11.2017

5-9 листопада 2017 року відбулася навчально-інформаційна поїздка групи державних службовців, що відповідають за питання європейської інтеграції, до м. Белград (Республіка Сербія).

“Сербія є найважливішим прикладом для української адміністрації з точки зору її досвіду у процесі європейської інтеграції, з огляду на те, що країна наразі створює систему координації процесу європейської інтеграції. Дуже корисно було почути практичний підхід на експертному рівні “, – зазначила  лідерка команди “Розвиток потенціалу Європейської асоціації” від Інституту європейської політики (Берлін), Анне Берціо.

До складу української делегації увійшли представники Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, експерти з питань європейської інтеграції з інших міністерств та відомств.

Украінці зустрілись із представниками громадського суспільства Сербії, обговорили шлях Сербії до Асоціації з ЄС та спрямовуючу роль центрального координаційного органу у сербському Mіністерстві з питань європейської інтеграції, а також ознайомились з успішним проектом транскордонної співпраці у місті Вршац,що знаходиться на кордоні з Румунією та впроваджує кілька проектів транскордонного співробітництва з регіонами сусідніх країн.

За словами учасників, поїздка була дуже цікава і корисна. Не дивлячись на те, що Сербія не в складі ЄС, досвід інтеграції цієї країни дуже актуальний і корисний для України. Є велике бажання до подальшого обміну досвідом в сфері євроінтеграції з Міністерством євроінтеграції Сербії.

Делегація мала можливість ознайомитись з механізмами залучення громадянського суспільства до вироблення державної політики у сфері європейської інтеграції, розробки успішних комунікаційних стратегій європейської тематики. Особлива увага була приділена вивченню досвіду Сербії щодо реалізації стратегічних програмних документів, що надасть додатковий поштовх до виконання пріоритетів Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

В ході візиту з українськими експертами зустрілася Міністр з питань європейської інтеграції Республіки Сербія Ядранка Йоксимович. Також відбулася низка зустрічей делегації з іншими посадовцями Міністерства з питань європейської інтеграції та представниками громадянського суспільства.

Довідка:

Візит було організовано  в рамках програми навчання спеціалістів з Європейської Інтеграції Консультаційним фондом впровадження реформ, що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є:  демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.