Україна та Німеччина обмінялися досвідом з впровадження ІПВГ та окреслили плани щодо подальшої співпраці між українськими та німецькими членами Багатосторонньої групи Дата події: 23.04.2017

Українська делегація, яку представляли члени Багатосторонньої групи зацікавлених осіб з імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей на чолі з заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталією  Бойко взяли участь у робочому візиті до Німеччини  на запрошення німецького Секретаріату Ініціативи прозорості видобувних галузей.

До складу делегації учасників з України увійшли представники органів влади, видобувних компаній та громадських організацій, а також представники  Deutsche Gesellschaft furInternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в Україні.

Ініціатива прозорості видобувної галузі  в Україні підтримується Урядами Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції  Н. Бойко та члени БГЗО зустрілись із представниками німецького міністерства економіки та енергетики, ознайомилися зі стратегією Німеччини з розвитку ресурсів та процесу підготовки Німеччини з публікації першого звіту ЕІТІ.

У рамках візиту відбулися зустрічі з німецькими видобувними компаніями та асоціаціями, які беруть участь у підготовці звіту EITI. Українська делегація відвідала Геоцентр федеральної землі Нижньої Саксонії у Ганновері . Найбільшу зацікавленість у членів делегації викликала можливість представлених інтерактивних карт родовищ, свердловин.

Українська делегація відвідала родовище з видобутку сірководневого газу  компанії Wintershall у цьому регіоні, що входить до Багатосторонньої групи зацікавлених осіб, яка впроваджує EITI в Німеччині.

Окрім цього, учасники візиту відвідали кар’єр з видобутку бурого вугілля компанії LEAG, що розташований на території федеральної землі Бранденбург, м. Котбус.

Під час візиту також відбулася зустріч з представником компанії Незалежного адміністратора,  який розповів деталі підготовки першого звіту EITI Німеччини, фіскальний режим та особливості роботи з компаніями, які мають надавати дані.

Під час зустрічі з представником об’єднаного громадянського суспільства Німеччини  Walter Palmetshofer Open Knowledge Foundation Deutschaland, який працює з  відкритими даними. Він зазначив, що саме відкриті дані потрібні для прозорості  та інновацій.  Проекти, які зараз виконують:  ” Code for Germania”, “Школа даних”, “Запитай державу”, “Закритість судів”,  “Відкриті бюджети”.

Сторони мали змогу обмінятися досвідом з впровадження ІПВГ та планами щодо  подальшої співпраці між українськими та німецькими членами Багатосторонньої групи зацікавлених осіб (БГЗО).

Новина доступна на сайті МінЕнерго

Ініціатива прозорості видобувної галузі підтримується Урядами Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

ІПВГ в Україні