Міжнародна конференція «Роль Рахункової палати в Україні та виклики, що стоять перед нею» Дата події: 14.06.2017

 

Пряма трансляція https://youtu.be/UMjuo1dgSi4 

 

З підвищенням рівня економічного і соціального розвитку в Україні фінансовий контроль і політичний нагляд за виконанням державного бюджету стали важливими компонентами підзвітності державних витрат.

Вищі органи фінансового контролю (ВОФК), такі як Рахункова палата України (РПУ), роблять вирішальний внесок в якість і ефективність такого процесу. Звіти про результати аудиту виявляють недоліки і рекомендують заходи щодо вдосконалення управління. Таким чином, вони допомагають виконавчій владі якомога краще використовувати державні кошти. Іншими словами, ВОФК гарантує, що політичні цілі видатків досягаються при мінімальних витратах, і що складені звіти є прозорими.

Це повинно відбуватися в рамках симбіозу між ВОФК і Парламентом, перед яким він звітує. Ці дві важливі, але окремі  інституції мають взаємодоповнюючі ролі в забезпеченні ефективного врядування. Парламент може виконувати свої наглядові функції найбільш ефективно, коли він використовує і може розраховувати на аудиторську роботу  ВОФК. Подібним чином, ВОФК може бути найбільш ефективним, коли Парламент – і особливо його комітети – забезпечують форум для представлення та обговорення результатів аудиту ВОФК, діючи в якості союзника і заохочуючи урядові органи вживати відповідні коригувальні дії.

Крім того, публікація результатів аудиту дозволяє громадянам ознайомитися з діями свого уряду і акцептувати їх.

Підзвітність, прозорість та ефективність використання державних коштів є найважливішими елементами належного врядування. Тому для здійснення державних витрат в демократичному суспільстві потрібен функціонуючий незалежний та ефективний орган контролю, такий як РПУ.

  • Важливість функціонуючого органу аудиту для України
  • Як покращити робочі відносини Рахункової палати з Парламентом і громадянським суспільством?
  • Якими є можливості і наслідки нового Закону України «Про Рахункову палату»?

Відповіді на ці та багато інших запитань Ви зможете отримати на міжнародній  конференції «Роль Рахункової палати в Україні та виклики, що стоять перед нею». Захід буде організовано Представництвом Європейського Союзу в Україні, Реанімаційним пакетом реформ та проектом «Ефективне управління державними фінансами», який реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії. Конференція відбудеться 14-го червня 2017 року (початок о 09:30, реєстрація та вітальна кава починається о 09:00) у НСК «Олімпійський», Хол Чемпіонів, (адреса: вул. Велика Васильківська, 55, м. Київ).

Захід спрямований на зміцнення РПУ як вищого органу фінансового контролю України і підвищення обізнаності суспільства про важливу роль незалежного і функціонуючого органу аудиту.

Загальні цілі заходу:

  • підвищити обізнаність основних зацікавлених сторін (законодавців і політиків, громадських організацій, медіа) про важливість зовнішнього фінансового контролю в Україні,
  • створити платформу для обговорення поточних та майбутніх завдань для забезпечення організаційної та фінансової незалежності РПУ,
  • поділитися досвідом з іншими ВОФК і визначити потенційні приклади гарної практики, які РПУ може використовувати та відшукати потенційно прийнятні рішення.

Концепція конференції включає в себе панельні презентації і публічне обговорення з представниками Верховної Ради, РПУ, Міністерством фінансів та іншими державними органами, Представництвом Європейського Союзу в Україні, РПР, а також з представниками міжнародного експертного товариства, масмедія та громадськими активістами.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

ЧАС ЗМІСТ
09:00 Вітальна кава, реєстрація учасників
09:30 Відкриття і початок модерації

Модератори:

·         Галина Калачова (журналістка, Українська правда)

·         Віктор Мазярчук (керівник Офісу з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України )

09:35 Презентація іміджевого фільму про Вищий орган фінансового контролю українською мовою на початку заходу

(https://www.youtube.com/watch?v=cXT139uc5Ss)

09:40 Вступні промови

·         Хьюг Мінгареллі (Голова Представництва ЄС в Україні)

·         Вольфганг Біндзайль (Посланник Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні)

10:20 Панель 1.

Важливість функціонуючого органу аудиту для України

Вступна промова: Василь Невідомий (Головний контролер – директор департаменту з питань оборони та правоохоронної діяльності Рахункової палати України)

10.30 Панельна дискусія 1:

·         Д-p Єнс Порцузек (експерт GIZ, Рахункова палата Саксонії, Німеччина)

·         Віктор Таран (РПР / Голова Центру політичних досліджень та аналітики EIDOS)

·         Ольга Богомолець (народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я)

11:15 Питання до спікерів першої панелі та відповіді
11:30 Панель 2.

Можливості і наслідки нового Закону України «Про Рахункову палату»

Вступна промова: Іван Крулько (народний депутат України, Голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету)

11:40

 

Панельна дискусія 2:

·         Василь Невідомий (Головний контролер – директор департаменту з питань оборони та правоохоронної діяльності Рахункової палати України)

·         Ярослав Сидорович (Керівник Головного департаменту з питань впровадження реформ, Адміністрація Президента України)

·         Алан Бенкс (експерт GIZ, Національний аудиторський офіс Великобританії)

12:25 Питання до спікерів другої панелі та відповіді
12:40 Обід
13:50 Панель 3.

Як покращити робочі відносини РПУ з Парламентом і громадянським суспільством?

Вступна промова: Маріка Нацвлішвілі (Голова Департаменту аналізу державного бюджету і стратегічного планування, Державний офіс аудиту Грузії)

14:00 Панельна дискусія 3:

·        Василь Невідомий (Головний контролер – директор департаменту з питань оборони та правоохоронної діяльності Рахункової палати України)

·         Віталій Мельничук (експерт від USAID RADA Program, колишній заступник Голови Рахункової палати України)

·         Гліб Вишлінський (РПР / виконавчий директор Центру економічної стратегії)

14:45 Питання до спікерів третьої панелі та відповіді
15:00 Заключні коментарі
15:20 Завершення заходу

 Для реєстрації заповніть форму http://bit.ly/2t2BVvw

РЕЄСТРАЦІЙНА ФОРМА ДЛЯ ПРЕСИ http://bit.ly/2rJ9MvB

Довідка:

 Проект «Ефективне управління державними фінансами» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.

 GIZ підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є:  демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.