На Полтавщині відбувся семінар “Стратегічні та операційні цілі розвитку громади” 01.08.2018

З початку цього року набув чинності Закон України про децентралізацію частини рентних платежів на користь місцевих бюджетів від видобутку вуглеводнів, тому громадам важливо зрозуміти, як правильно розпоряджатися цими коштами з максимальною користю для населення. Тому 11 липня у селі Великі Сорочинці Полтавської області відбувся семінар «Стратегічні та операційні цілі розвитку громади». У семінарі взяли участь депутати територіальної громади, представники газовидобувних компаній, працівники виконкому, бюджетних закладів та активні члени громади.

Захід організований громадською організацією «Полтавська філія Суспільної служби України» у рамках проекту «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні: регіональний вимір». Семінар відбувся за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії у рамках проекту «Ефективне управління державними фінансами», який реалізовується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Голова ГО «Нова енергія», керівник проекту «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні: регіональний вимір» Віталій Филенко розповів у своїй доповіді про мету, головну ціль та основні досягнення свого проекту. Зокрема, Віталій Филенко зазначив: «Завданням нашого проекту є: проведення публічних обговорень стратегічних напрямків розвитку територіальних громад як видобувних регіонів, розробка рекомендацій та пропозицій щодо розробки Стратегічного плану, запровадження дієвих демократичних практик участі громадян на місцевому рівні для забезпечення прозорого та ефективного використання рентних платежів».

Експерт Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко говорила про важливість стратегічного планування в сільській громаді. У своєму виступі вона підкреслила: «Вдача і ресурс не є головними факторами успіху. Вміння ними користуватися – от що важливо. Відповідно, розвиток стратегічного мислення, розвиток людського капіталу є найважливішою складовою якісного розвитку села».

У свою чергу, представник групи компаній «ГЕО АЛЬЯНС» Сергій Прощенко розповів про успішну роботу групи на території Полтавщини. Як зазначив Сергій Володимирович, група компаній тільки за 5 місяців цього року вже сплатила близько 13,2 мільйона гривень до бюджетів різних рівнів на Полтавщині. Зокрема, села Жабки та Яхники на Лохвиччині отримали від групи по 1,3 мільйона. А зараз «ГЕО АЛЬЯНС» розпочав свою профільну діяльність і на Миргородщині. Зі стартом видобутку газу тут, бюджети відповідних рад цього району також почнуть отримувати додаткові надходження. Також на завершення свого виступу Сергій Прощенко додав: «Важливо, що органи місцевого самоврядування мають право самостійно розпоряджатися цими коштами. Отже, чим більше успішних свердловин буде пробурено, тим більше можливостей отримають громади для свого розвитку. Ми відкриті до діалогу та партнерства з кожною громадою. Ми прекрасно розуміємо, що шлях до успіху пролягає тільки через співпрацю».

Також у семінарі взяв участь представники ПрАТ «Нафтогазвидобування», яка крім сплати рентних платежів активно допомагають громадам вирішувати соціальні проблеми. Представник компанії Остап Ходак під час свого виступу зазначив, що за травень 2018 року компанія ДТЕК Нафтогаз сплатила 7,3 млн грн ренти до бюджетів всіх рівнів Полтавської області. Місцеві громади планують спрямувати ці кошти на проекти з енергоефективності, підвищення якості медичних послуг та інфраструктуру. Такі проекти включають установку енергоефективних вікон в школах, придбання медичного обладнання, ремонт дорожнього покриття.

Джерело: http://eiti.org.ua/2018/07/seminar-stratehichni-ta-operatsijni-tsili-rozvytku-hromady-na-poltavschyni/

Фото Geo Alliance