Європейська практика оподаткування спирту та алкогольних напоїв від німецьких експертів 30.01.2019

22-24 січня 2019 року компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH провела фаховий семінар на тему «Підготовка тренерів з питань трансфертного ціноутворення» для співробітників Головного офісу Державної фіскальної служби України та представників підрозділів трансфертного ціноутворення територіальних органів Державної фіскальної служби України.

Участь у семінарі взяли представники Міністерства Фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства аграрної політики та продовольства та Державної фіскальної служби України. Учасники обговорили особливості та конкретні випадки звільнення від оподаткування спирту та алкогольних напоїв  в країнах ЄС, обмінялись досвідом та зробили відповідні фахові висновки на майбутнє.

Семінар провели німецькі експерти від GIZ – пані Інгрід Дінкельманн-Вендле, пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини. Експерти є досвідченими фахівцями-практиками у сфері акцизного оподаткування та митного контролю.

Протягом трьох днів практичного семінару експерти обговорили наступні питання:

  • Звільнення від оподаткування при використанні спирту для виробництва лікарських засобів, оцту, товарів, які не є продуктами харчування, та лікарськими засобами, для цілей спалення чи очищення або для інших цілей, які не призначені для виробництва товарів, ароматизаторів, шоколадних цукерок та продуктів харчування;
  • Заходи податкового контролю та нагляду за обігом алкогольної продукції в Німеччині;
  • Правові основи та інструменти контролю;
  • Основи європейського права у сфері державної допомоги;
  • Необхідність регулювання та види державної допомоги;
  • Критерії для перевірки заходів на предмет державної допомоги;
  • Допустимі та недопустимі види державної допомоги;
  • Роль Європейської Комісії.