Німецькі експерти з державних фінансів поділилися підходами до акцизного права ЄС з українськими колегами Дата події: 11.07.2017

UK-AidГармонізація українського законодавства у сфері акцизів із нормами ЄС – одна з передумов успішного впровадження Угоди про Асоціацію з ЄС. Німецькі експерти обговорили виклики та передумови цих змін із відповідними українськими інституціями.

11 – 13 липня 2017р. у Києві в Міністерстві фінансів України пройшов черговий фаховий семінар «Наближення України до акцизного права ЄС. Імплементація положень європейського права у сфері оподаткування електроенергії в національне право. Державна допомога в полі напруги національного законодавства в сфері оподаткування енергоносіїв та електроенергії».

Учасники відмітили високу якість доповідей, гарний зворотній зв’язок та високу компетентність експертів. Є висока потреба у подальших семінарах із цього напрямку.

Семінар провели німецькі експерти Фрідріх Зеевальд та Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини. Експерти працюють у Федеральній митниці та Федеральному міністерстві фінансів Німеччини.

За три дні практичний семінар зібрав представників Міністерства фінансів України, Академії фінансового управління при Мінфіні, Науково-дослідного інституту фіскальної політики.

Семінар охопив наступні блоки питань:

  • Імплементація положень європейського права у сфері оподаткування електроенергії в національне право;
  • Поглиблений розгляд звільнення від оподаткування електроенергії з відновлюваних джерел і малих електрогенеруючих установок;
  • Поглиблений розгляд звільнення від оподаткування електроенергії з відновлюваних джерел і малих електрогенеруючих установок. (Особливість: розмежування звільнення від оподаткування і податкових пільг у відповідності до Закону про розбудову когенерації);
  • Поглиблений розгляд звільнення від оподаткування електроенергії з відновлюваних джерел і малих електрогенеруючих установок з особливим урахуванням європейського права в сфері державної допомоги (Договір про функціонування ЄС, Регламент про звільнення груп державної допомоги від отримання дозволу Європейської Комісії).

Довідка: Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великобританії.

GIZ підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.