Німецький досвід в акцизному оподаткуванні електроенергії в ЄС. Фокус на податкових пільгах і податкових відшкодуваннях. Дата події: 30.05.2017

Гармонізація українського законодавства у сфері акцизів із нормами ЄС – одна з передумов успішного впровадження Угоди про Асоціацію з ЄС. Німецькі експерти обговорили виклики та передумови цих змін із відповідними українськими інституціями.

30 травня – 01 червня 2017р. у Києві в Міністерстві фінансів України пройшов черговий фаховий семінар «Наближення України до акцизного права ЄС. Імплементація положень європейського права у сфері оподаткування електроенергії в національне право».

Учасники відмітили високу якість доповідей, гарний зворотній зв’язок та високу компетентність експертів. Є висока потреба у подальших семінарах із цього напрямку.

Семінар провели німецькі експерти Інгрід Дінкельманн-Вендле, Фрідріх Зеевальд та Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини. Експерти працюють у Федеральному міністерстві фінансів Німеччини, Федеральній митниці та Федеральній академії фінансів.

За три дні практичний семінар зібрав представників Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Міністерства  економічного розвитку і торгівлі України, Академії фінансового управління при Мінфіні, Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Міністерства  енергетики та вугільної промисловості України.

Семінар охопив наступні блоки питань:

  • Імплементація положень європейського права у сфері оподаткування електроенергії в національне право;
  • Податкові пільги в оподаткуванні електроенергії;
  • Підприємства виробничої галузі;
  • Види податкового відшкодування для певних процесів та процедур.

Довідка: Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.

GIZ підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.