Оподаткування підакцизних товарів у ЄС: німецький досвід 19.11.2019

05-07 листопада 2019 року проектом «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, за підтримки Державної податкової служби України, проведено практичний семінар на тему: «Система оподаткування підакцизних товарів у Європейському Союзі та її імплементація в національне право в рамках оподаткування продуктів енергії та електроенергії, спирту, алкогольних та тютюнових виробів».

Метою заходу було поглиблення компетенції фахівців Державної податкової служби України, Міністерства фінансів України, Академії фінансового управління при Мінфіні, Національного університету ДПС, Науково-дослідного інституту фіскальної політики НУ ДПС в м. Ірпінь, а також Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики у питаннях оподаткування продуктів енергії та електроенергії, спирту й тютюнових виробів в Європейському Союзі, а також стосовно оподаткування продуктів енергії, алкогольних та тютюнових виробів, а також методів контролю та транспортування підакцизних товарів.

Семінар провели німецькі експерти – пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг, які на запрошення проекту GIZ «Ефективне управління державними фінансами», поділились відповідним досвідом Міністерства фінансів ФРН та Генеральної митної дирекції Німеччини (у м. Бонн). Вищезгадані експерти є досвідченими фахівцями-практиками у сфері акцизного оподаткування та митного контролю.

Протягом трьох днів практичного семінару експерти обговорили, зокрема, наступні блоки питань:

  • Оподаткування продуктів енергії та електроенергії в Європейському Союзі;
  • Простежуваність тютюнових виробів в Європейському Союзі;
  • Німецька лікеро-горілчана монополія в світлі права ЄС у сфері надання державної допомоги;
  • Методи контролю та транспортування (система EMCS) згідно з Системною Директивою ЄС по акцизних податках.