Оподаткування підакцизних товарів в ЄС: результати практичного семінару 07.10.2019

24-26 вересня 2019 року проект “Ефективне управління державними фінансами“, що реалізується GIZ за дорученням Уряду Німеччини, у співпраці із Державною податковою службою України, організував практичний семінар для українських фахівців з оподаткування. Темою семінару стала система оподаткування підакцизних товарів в ЄС та її імплементація у національне право в рамках оподаткування продуктів енергії та електроенергії, спирту та тютюнових виробів.

Семінар провели німецькі експерти – пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг, які на запрошення проекту GIZ «Ефективне управління державними фінансами», поділились відповідним досвідом Міністерства фінансів ФРН та Федерального центрального податкового відомства Німеччини (у м. Бонн). Вище згадані експерти є досвідченими фахівцями-практиками у сфері акцизного оподаткування та митного контролю.

Протягом трьох днів практичного семінару експерти обговорили, зокрема, наступні блоки питань:

  • Продукти енергії, зазначені в Директиві ЄС з оподаткування продуктів енергії та електроенергії, які підлягають оподаткуванню. Відповідні правові основи в Європейському Союзі та їх імплементація в національне право;
  • Розмежування різних предметів оподаткування та пов’язані із цим проблеми. Обов’язкові та факультативні податкові пільги та звільнення. Податкові пільги та звільнення в світлі права ЄС у сфері надання державної допомоги. Ризики і загрози акцизного оподаткування в контексті законодавства з оподаткування спирту;
  • Система податкового тарифу на тютюнові вироби з особливим урахуванням мінімальних ставок податку. Ризики і загрози акцизного оподаткування в контексті законодавства з оподаткування тютюнових виробів. Оподаткування електронних сигарет.

Таким чином, фахівці Державної податкової служби України, Міністерства фінансів України,  Академії фінансового управління при Мінфіні, Національного університету ДФС та Науково-дослідного інституту фіскальної політики НУ ДФС в м. Ірпінь змогли підвищити свою компетенцію у питаннях оподаткування продуктів енергії та електроенергії, спирту й тютюнових виробів в ЄС, а також стосовно податкового права у сфері застосування штрафних санкцій.