Представники української БГЗО взяли участь у презентації першого звіту ЕІТІ в Німеччині Дата події: 06.09.2017

uk aid6 вересня у Берліні відбулась презентація першого звіту ЕІТІ, підготовленого Німеччиною. Документ містить контекстуальну частину та результат звіти даних, і охоплює такі сектори як видобуток піску, гравію, каменю, бурого вугілля, кам’яного вугілля, вапна, кам’яної солі тощо.

Німецький Звіт у багатьох параметрах спирається на прийняту в Німеччині Директиви ЄС з прозорості та підзвітності (Directive 2013/50/EU, Directive 2013/34/EU). Сьогодні звітування компаній в для ЕІТІ є добровільним, однак відкриття цієї ж інформації є обов’язковим в рамках згаданих директив, перше звітування очікується до початку 2018 року. Незалежним Адміністратором для Німецького Звіту ЕІТІ стала компанія Grant Thornton.

До участі в презентації було також запрошено Олену Павленко, президента аналітичного центру «Діксі Груп» та заступницю голови БГЗО в Україні. Вітаючи Німеччину з публікацією звіту, Олена Павленко зокрема зазначила, що наступним кроком дуже важливо було б поширити звіт серед місцевих громад і отримати їхні побажання до інформації у наступному звіті. Також, Україна та Німеччина могли б об’єднати свої зусилля, поширити практику звітування в рамках ЕІТІ серед інших європейських країн, а також сусідів.

Участь пані Павленко стала можливою за підтримки Уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

Довідка:

Ініціатива прозорості видобувної галузі підтримується Урядами Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Ініціатива прозорості видобувних галузей була розпочата в 2003 році і на сьогоднішній день являє собою глобальний рух в бік більшої фінансової прозорості та підзвітності в секторі природних ресурсів. 51 країна в даний час здійснює ІПВГ. Більше ніж 90 міжнародних компаній і 90 інституційних інвесторів, які управляють фондами на суму понад 19 трильйонів доларів США, офіційно підтримують ІПВГ. Затвердження і дотримання вимог прозорості ІПВГ контролюється групою за участю багатьох зацікавлених сторін, яка складається з груп інтересів від уряду, компаній та громадянського суспільства. (Для отримання додаткової інформації див http://eiti.org) У вересні 2009 року за рішенням Кабінету Міністрів Україна зобов’язалася імплементувати ІПВГ.

2016 – переламний рік для впровадження ІПВГ в Україні. Після публікації першого звіту в грудні 2015 українська ІПВГ наразі готує другий звіт. Також, попереду оцінювальний процес, що вирішить чи надавати повне членство Україні в ІПВГ. (для додаткової інформації завітайте на http://eiti.org.ua/)

Здобутки України на шляху імплементації ІПВГ:

– працює Національний секретаріат;

– підготовлено перший Звіт ІПВГ;

– обрано компанію-Незалежного Адміністратора, яка буде готувати другий Звіт (ТОВ «Ернст енд Янг»), ведуться передконтрактні переговори;

– проводиться робота у видобувних регіонах.

ІПВГ в Україні