Програма «Управління публічними фінансами» для держ службовців почалась 29,09 Дата події: 29.09.2017

uk aidУ п’ятницю, 29 вересня, о 13:30 в Київській Школі Економіки відбулося відкриття професійної програми «Управління публічними фінансами».

На відкритті виступили почесний Президент Київської Школи Економіки Тимофій Милованов, Віце-президент Школи Інна Совсун, Постійний заступник Посла ФРН в Україні Вольфганг Біндзайль та директор HR-департаменту Міністерства фінансів Дмитро Сивоконь.

2015-2016 році Київська Школа Економіки та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) за підтримки уряду Німеччини впровадили навчальну програму “Лідерство у державних фінансах” для активних громадян, які прагнуть стати агентами реформ в Україні та лідерами в сфері управління державними фінансами. Випускники програми працюють на керівних управлінських посадах в органах державної служби, офісах реформ, банківському секторі та в авторитетних НУО, обіймають викладацькі та дослідницькі посади в Київській Школі Економіки та інших провідних навчальних закладах.

Враховуючи цей позитивний досвід, за підтримки урядів Німеччини та Великої Британії було вирішено започаткувати програму “Управління публічними фінансами”, яка є логічним продовженням пілотного проекту, але має інший фокус. Ця програма спрямована на нарощування потенціалу керівників середньої управлінської ланки та активних співробітників, яких прагнуть до кар’єрного зростання. 

Аудиторією програми є співробітники державних органів (Міністерства фінансів, Секретаріату Кабінету Міністрів, Державної фіскальної служби та Державного казначейства), а також представники місцевих органів влади, які опікуються питаннями публічних фінансів. Групу учасників буде сформовано в ході двоступеневого відбору поміж найперспективніших та найбільш вмотивованих держслужбовців.

Широкий спектр представлених установ, в яких працюють слухачі, надає їм можливість не лише отримати теоретичні та практичні навички, а й розширити власну професійну мережу неформальних контактів, що сприятиме більше ефективному робочому процесу.

Структура програми

  • 6 дводенних навчальних модулів
  • 4 заходи високого рівня зі спеціально запрошеними гостями (представниками міжнародних організацій, керівниками міністерств, відомими громадськими діячами)
  • розробка та презентація студентами індивідуального проекту із можливістю його впровадження за основним місцем роботи
  • літня школа з державного управління в Німеччині для найуспішніших учасників

 Зміст програми

  1. Державна економіка та фінанси:

а) ефективність державних фінансів
б) порівняльний аналіз систем державного управління фінансами
в) децентралізація та реформи
г) управління проектами в публічних фінансах

  1. Державна політика:

а) розробка та оцінка політики
б) стратегічне планування та стратегічне мислення в публічній політиці
в) культура публічної політики, взаємодія державного управління та суспільства
г) політичне лідерство задля економічного зростання

  1. Лідерські навички та менеджмент процесів:

а) робота з кадрами та team building
б) психологія good governance (конфлікти, управління стресом)
в) цифрова грамотність та smart-технології
г) управлінська риторика та ораторські навички