Процедура приведення національного законодавства у відповідність з вимогами ЄС – звіт онлайн семінару для представників Мінфіну 19.06.2020

26-29 травня робоча група Міністерства фінансів взяла участь в онлайн семінарі на тему: «Тринадцята Директива Ради 86/560/ЕЕС (далі – Директива 13). Процедура (покрокова схема) приведення національного законодавства у відповідність з вимогами ЄС. Інші Директиви ЄС в сфері ПДВ».

Зазначений захід був організований проектом «Ефективне управління державними фінансами III», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, на прохання Міністерства фінансів України.

Німецький експерт-практик у сфері ПДВ – пан Маркус Дрост з Податкової адміністрації федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія, презентував досвід Німеччини та ЄС в імплементації Директив ЄС в сфері ПДВ в національне законодавство. Німецький досвід переймали українські колеги з Міністерства фінансів України, а саме, представники Департаменту податкової політики та нагляду за фіскальними органами (відділ податку на додану вартість та управління міжнародного оподаткування).

Особливий інтерес українських фахівців викликало питання щодо першочергових кроків в рамках імплементації Директиви Ради ЄС 86/560/EEC та механізмів відшкодування ПДВ у майбутньому. Також учасники обговорили низку питань по згаданій Директиві та іншим документам ЄС у сфері ПДВ.

Все це дозволило представникам Міністерства фінансів набути додатковий досвід з імплементації відповідних директив, в першу чергу Тринадцятої Директиви ЄС, та інших правових норм, ознайомитись з відповідними прикладами Німеччини та ЄС, а також подискутувати власні проблемні питання. Крім того, вони зможуть використовувати отримані знання в своїй подальшій роботі при розробці податкової політики в сфері ПДВ, та вирішити низку проблемних питань.