Проведено цикл тренінгів із використання системи подання та аналізу звітності Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) 05.02.2021

Понад 50 представників видобувних компаній і 10 працівників держорганів пройшли спеціалізоване навчання з особливостей роботи та використання  Електронної системи подання та аналізу звітності на Порталі даних видобувної галузі України. 

На виконання міжнародних зобов’язань України у зв’язку з приєднанням до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (далі – ІПВГ), а також на імплементацію актів законодавства Європейського Союзу в частині підвищення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях на домені  https://eiti.gov.ua/ запрацювала тестова версія Порталу даних видобувної галузі України ( далі – Портал ІПВГ) до якої інтегровано  Електронну систему подання та аналізу звітності» – інформаційну система, яка призначена для спрощення процесу подання та корегування звітів про платежі на користь державиФункціонування системи передбачено Законом України від 18.09.2018 № 2545-VIII «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». 

З 2019 року контроль за розробкою системи здійснювався Асоціацією «ЕнергоТранспарентність», що об’єднала зусилля  громадськості в просуванні Стандарту ІПВГ в Україні. 

Етапи розвитку Порталу ІПВГ в Україні 

Наприкінці січня 2021 року командою розробників Порталу ІПВГ було проведено чотири  онлайн тренінги для представників підзвітних компаній та органів влади. Загальна кількість учасників перевищила 70 осіб, в т.ч. 50 представників видобувних компаній і 10 працівників Міненерго.  

Учасники тренінгів високо оцінили зручність, функціональність та інтуїтивність  інтерфейсу. Навчилися завантажувати, формувати та підписувати відповідні форми звітності. Висловили пропозиції до функціонування та наповнення Порталу ІПВГ, що будуть враховані при сервісному супроводі роботи системи, або подальшому її доопрацюванні. 

Запуск Порталу ІПВГ став можливим завдяки активній підтримці Міністерства енергетики Укоаїни та проєкту “Ефективне управління державними фінансами”, який виконує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZGmbH “.