Студенти-магістри склали присягу держслужбовців 12.02.2021

9 лютого під час урочистого складання присяги студентами-магістрами Директор проєкту GIZ “Good Financial Governance” Доктор Томас Майер розповів, що традиція дуальної освіти в Німеччині бере початок з ремісників середньовіччя, а сьогодні нормою стала й підготовка юристів та зокрема податківців за дуальною формою здобуття освіти. Відзначаючи успіх першого етапу впровадження дуальної освіти у органах Державної податкової служби України, та те що через рік студентів, що приймають присягу державного службовця стало втричі більше, Доктор Майер також висловив сподівання що і через десять років він зможе взяти участь у подібній церемонії.

Голова ДПС Олексій Любченко відзначив важливість інституту менторства, як частини програми дуальної освіти, а також зазначив: “Наш спільний проект з GIZ принесе нам німецький досвід та знання, а не лише фінансові ресурси. Саме адаптація найкращого європейського досвіду дає нам змогу ефективно впроваджувати дуальну освіту у податковій службі”.

Студентам Голова ДПС побажав набиратись досвіду, дослухатись до порад менторів, та з часом зайняти його місце: “Я знаю точно, як стати головою ДПС, і запрошую вас в майбутньому зайняти моє місце”.

В. О. Ректора Університету ДФС Антон Монаєнко відзначив: “Практика впровадження дуальної освіти походить з Німеччини і ми раді впроваджувати прогресивні техніки навчання та переймати їх у успішних країн Євросоюзу. Студенти, пам’ятайте, що присяга це початок відліку вашого професійного життя”, − додав він.

Учасниця першого етапу впровадження дуальної освіти Ілона Фіяло, що складала присягу держслужбовця рік тому поділилась досвідом роботи в ДПС зі студентами: “Завдяки цій програмі ми не почули від роботодавця слів “забудьте те, чому вас вчили в університеті”, оскільки навчальна програма постійно адаптується до потреб ДПС. Успіхом проєкту я вважаю те, що рік тому ми були студентами, а зараз всі ми вже інспектори податкової”.

Нагадаємо, що перший в Україні проєкт «Дуальна освіта: нова форма підготовки кадрів для органів ДПС», що стартував влітку 2019 року, спільно реалізується Державною податковою службою та Університетом державної фіскальної служби за підтримки GIZ Ukraine та Kyiv School of Economics. Він покликаний дати можливість студентам магістратури поєднувати навчання із повноцінною роботою у податковій. Основна мета проєкту – сприяти побудові нової культури держслужби, заснованої на професіоналізмі, відповідальності та прозорості.