Студенти-магістри Університету ДФС склали присягу держслужбовця! 20.01.2020

16 грудня відбулося урочисте складання присяги молодих фахівців, учасників пілотного проєкту «Дуальна освіта: нова форма підготовки кадрів для органів ДПС». 10 спеціалістів розпочали працювати у Головному управлінні ДПС у м. Києві.

Привітали майбутніх податківців – заступник Голови Державної податкової служби України Дмитро Венцковський, керівник Головного управління ДПС у м. Києві Нонна Багмет, директор проєкту «Ефективне управління державними фінансами ІІІ» Томас Маєр, представники GIZ та керівництво університету ДФС.

Відкриваючи захід заступник Голови Державної податкової служби України Дмитро Венцковський подякував всім причетним до реалізації та впровадження цього надзвичайно важливого проєкту.

Він привітав нових колег та наголосив: «Потреба в молодих кадрах є вкрай важливою на етапі реформування будь-якого державного органу. Перш за все цінний неупереджений погляд людей, які здатні впроваджувати новаторські ідеї та доброчесно виконувати свої обов’язки».

На думку Дмитра Венцковського, формування нового покоління державних службовців, яке не було дотичне до такого ганебного явища, як корупція – завдання номер один у формуванні потужного кадрового складу Служби.

Заступник Голови також відзначив роботу менторів. Дмитро Венцковський подякував за професіоналізм та наголосив, що сучасна державна служба неможлива без таких аспектів у роботі, як менторство, інституційна пам’ять, еволюція досвіду та знань.

Також заступник Голови зазначив, що у розрізі останніх подій ДПС доручено невідкладно провести повну переатестацію працівників податкової: «Ми забезпечимо все, аби провести максимально прозорі конкурси на зайняття вакантних посад, розробимо нові кваліфікаційні вимоги, а ви маєте стати флагманами у виконанні цих завдань», – звернувся до студентів Дмитро Венцковський.

Він побажав новим співробітникам податкової служби неухильно дотримуватися присяги, «букви закону», з гідністю та сумлінно виконувати свої обов’язки.

У свою чергу керівник Головного управління ДПС у м. Києві Нонна Багмет запевнила, що молодим кадрам буде надана всебічна підтримка та допомога.

Звертаючись до майбутніх колег вона підкреслила: «Самоосвіта – це вклад в розвиток Служби, зміцнення її авторитету».

Всі учасники висловили щирі сподівання на продовження проєкту та залучення більшої кількості студентів до навчання за програмою дуальної освіти у цьому та наступних роках. Серед іншого присутні відзначили той факт, що вже на законодавчому рівні затверджена дуальна форма освіти, адже Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо вдосконалення вищої освіти.

Завдяки вагомій підтримці Німеччини у впровадженні дуальної освіти в Україні, у грудні 2019 року українським парламентом було внесено нові зміни до Закону «Про вищу освіту». Відтепер дуальна освіта визнана однією з двох основних форм вищої освіти в Україні (згідно статті 49 Закону України «Про вищу освіту»).

Довідка

Перший в Україні проєкт «Дуальна освіта: нова форма підготовки кадрів для органів ДПС», що спільно реалізується Державна податкова служба України та Університет державної фіскальної служби України за підтримки GIZ Ukraine та Kyiv School of Economics, дає можливість поєднувати навчання із роботою у ДПС. Основна мета проєкту – сприяти побудові нової культури держслужби, заснованої на професіоналізмі, відповідальності та прозорості. Переймаючи німецький досвід, студенти здобувають необхідні для роботи знання і вміння під керівництвом досвідчених менторів, що додатково пройшли навчання в Kyiv School Of Econimics.

За матеріалами: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/404458.html