Завершення проекту «Train of Trainer» для Міністерства фінансів України 27.12.2018

20го грудня 2018 року у Міністерстві фінансів України відбувся завершальний захід проекту «Train of Trainer» для Міністерства фінансів України – тренінг «Психологічні аспекти навчання дорослих», а після нього –  вручення сертифікатів по завершенню проекту.  У тренінгу взяли участь працівники Мінфіну, які протягом чотирьох місяців були залучені до реалізації проекту «Train of Trainer». Із завершенням проекту учасників привітала в.о. Державного секретаря МінФіну Олена Віталіївна Богачова, яка й вручила сертифікати тим, хто успішно завершив навчання й провів власні пілотні тренінги.

Учасники з Мінфіну отримали два сертифікати:  спільний сертифікат Мінфіну і Проекту “Ефективне управління державними фінансами” Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH про участь у проекті «Train of Trainer» для Міністерства фінансів України, а також сертифікат  Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME) про проходження навчального курсу з розвитку соціальних навичок, що склaдався з дводенних тренінгів “Навички презентації”, “Ефективне спілкування”, “Навички модерації”, методичного тренінгу “Train of Trainers” та одноденного тренінгу “Психологічні аспекти навчання дорослих”. Учасники з Державної фіскальної служби України також отримали сертифікати CEUME , оскільки спільно з Мінфіном  проходили навчальний курс з розвитку соціальних навичок.

Тренінг «Психологічні аспекти навчання дорослих» допоміг учасникам опрацювати проблемні питання, що залишилися після проходження навчального курсу з розвитку соціальних навичок та проведення власних пілотних тренінгів,  як-от:

  • Особливості навчання дорослих;
  • Практичні інструменти для використання тренерами;
  • Управління конфліктами.

В цілому заключний захід було проведено продуктивно з високим рівнем залучення учасників до навчальної діяльності. 90% часу під тренінгу використовувались інтерактивні методи такі як: фасилітації, групові вправи та обговорення, кейс-стаді та інші, що допомогли учасникам закріпити знання та набутий досвід,  а також поповнити свою «валізку» тренера.

Проект «Train of Trainer» для Міністерства фінансів України – це спільний Проект Міністерства фінансів України та Проекту «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини. Мета Проекту «Train of Trainer» полягає у розвитку ‘соціальних навичок’ (англ. – ‘soft skills’) у державних службовців, які будуть застосовувати їх для поширення своїх професійних знань, тобто ‘професійно-технічних навичок’ (англ. – ‘hard skills’), а також в удосконаленні співпраці та діалогу у межах Міністерства фінансів України, між Міністерством фінансів України та галузевими міністерствами, а також іншими відповідними державними установами; в забезпеченні ефективних та результативних робочих процесів у державних установах, а також їх орієнтування на надання послуг громадянам України.