Збільшення інвестиційної привабливості Введенської громади через розвиток зеленого туризму 07.09.2018

13 серпня 2018 року у селі Тернове Введенської громади команда експертів ГО «НОВА ЕНЕРГІЯ» провела навчальний семінар «Стратегічні та операційні цілі розвитку громади». Семінар відбувся у рамках проекту «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні: регіональний вимір» за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

На початку заходу відбулося бурхливе обговорення ролі та наслідків видобутку вуглеводнів на території громади з мешканцями та представниками «Пром-енерго Продукту» – однією із компаній, котра працює на території громади. Під час обговорення були озвучені та розвіяні деякі міфи мешканців, котрі пов’язані із екологічною та соціальною напругою в громаді. Після заспокоєння негативно налаштованих учасників заходу, команда презентувала позитивні наслідки, а саме розрахунок прогнозних надходження рентних коштів в сумі понад 1,5 млн. грн. до бюджету Введенської селищної ради вже в цьому році. Завдяки цим надходженням, бюджет громади збільшиться майже в половину від затвердженого бюджету 2018 року. Додатково експертами були презентовані реєстри відкритих даних із дійсними спецдозволами та свердловинами на території Введенської селищної ради.

Життя мешканців Введенської громади (до складу якої входить і с. Тернова відоме далеко за межами області численними скандалами та провокаціями за участі псевдо активістів та представників видобувних компаній) за відсутності достовірної інформації про діяльність видобувних підприємств зробило їх легкою здобиччю для маніпуляторів та популістів. За результатами обговорення було погоджено подальшу  стратегічну підтримку громади експертами ГО НОВА Енергія у напрямку відкритості даних про діяльність видобувних підприємств.

Після теоретичної частини щодо принципів визначення стратегічних та операційних цілей, формування плану/стратегії розвитку громади, експерти разом із учасниками почали роботу над формуванням Плану стратегічного розвитку територіальної громади.

За результатами напрацювань було визначено декілька стратегічних напрямків розвитку громади, а саме зелений туризм (база відпочинку, екоферми, створення дендропарку, розвиток греблі на байдарках), відкриття культурно-розважального центру, покращення безпеки руху,  покращення якості комунальних послуг, будівництво цеху по переробці та реалізації продуктів сільського господарства, запуск сміттєвої сортувальної станції та інші.

Великий інтерес у присутніх викликала інформація про можливості використання інформаційних технологій та баз даних для контролю діяльності підприємств на території громади. Вже наступний захід у громаді буде присвячено презентації можливостей та навчанню роботі з Перший в Україні екологічний бот для моніторингу інформації про дозвільні документи та процедури промислових та інших забруднювачів довкілля https://www.saveecobot.com/ та реєстрами спецдозволів на користування надрами.

На завершення заходу експерти надали консультації та рекомендації щодо можливості залучення зовнішнього фінансування шляхом подання проектних пропозицій на регіональні, національні та міжнародні конкурси.