Звітування у розрізі країн (Country-by-Country Reporting) та спільний стандарт звітності – СRS. Звіт з практичного семінару 24.09.2020

Протягом 15-17 вересня 2020 року відбувся третій триденний практичний семінар та обговорення в он-лайн форматі з робочою групою Мінфіну та ДПС на тему: «Звітування у розрізі країн (Country-by-Country Reporting). Подальше обговорення імплементації Звітування у розрізі країн (CbCR) та Спільного стандарту звітності – СRS. Практичні приклади процедур попереднього узгодження цін у контрольованих операціях (АРА) та їх обговорення».

Німецькі експерти-практики у сфері податкового звітування між країнами/автоматичного обміну інформацією, процедур взаємного узгодження та ТЦУ – пані Ольга Ассебург-Вітфельдт і пан Арно Нойманн з Федерального центрального податкового відомства (м.Бонн), презентували міжнародний досвід (ОЕСР, ЄС) та досвід Німеччини українським колегам. Учасниками семінару стали представники Департаменту міжнародного оподаткування Мінфіну, Управління міжнародного співробітництва Організаційно-розпорядчого департаменту ДПС, Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту ДПС, Центрального Офісу ВПП ДПС, ГУ ДПС в м.Києві, ГУ ДПС в Київській області та Управління оперативної підтримки ГУ ДФС м.Києва.

Особливий інтерес українських фахівців викликали питання досвіду Німеччини в імплементації Звітування між країнами (Country-by-Country Reporting) та Спільного стандарту звітності (Common Reporting Standard) в контексті технічного впровадження, а також правові основи, формуляри, накази та інші документи для подальшого впровадження Звітування між країнами.

Загалом, протягом трьох днів учасники семінару розглянули наступні питання:

• Правові основи, формуляри, накази та інші документи у відношенні «Звітування у розрізі країн (Country-by-Country Reporting)»;
• Презентація теми та подальші обговорення на тему: «Звітування у розрізі країн (Country-by-Country Reporting) та Спільного стандарту звітності – СRS в контексті технічного впровадження»: Дорожня карта впровадження, Робочі процеси, Часовий графік впровадження.

Все це дозволило представникам Міністерства фінансів, ДПС та ДФС набути додатковий досвід з подальшої імплементації плану BEPS, в першу чергу в сфері звітування між країнами, спільного стандарту звітності та застосування процедур взаємного узгодження, ознайомитись з відповідними прикладами Німеччини та ОЕСР, а також подискутувати власні проблемні питання. Крім того, вони зможуть використовувати отримані знання в своїй подальшій роботі при розробці часового плану технічного впровадження та вирішити низку проблемних питань.