Консультаційний фонд для Уряду України з питань структурної та економічної політики

Конкретні заходи для реалізації національних планів реформ та міжнародних угод

Назва проекту:
Консультаційний фонд впровадження реформ
Замовник:
Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)
Стратегічний партнер:
Міністерство економіки України
Тривалість:
2015 – 2017
Бюджет:
4 мільйони євро

Завантажити інформаційний листок про проект

Мета

Відбувається реформа економічної політики та системи державних фінансів, продовжується розпочатий процес децентралізації. Відповідальні міністерства та Верховна Рада забезпечують наближення до стандартів ЄС та підвищують і удосконалюють прозорість, ефективність та норми звітності.

Виклики

Україна бажає прискорити економічну інтеграцію до внутрішнього європейського ринку. З цією метою було укладено Угоду про асоціацію з ЄС. Наприкінці 2014 року Уряд України оприлюднив план дій з реалізації заходів, узгоджених з ЄС, МВФ та Світовим Банком.

Заходи

GIZ, зокрема, надає консультаційну підтримку Міністерству фінансів, Міністерству економіки та Міністерству регіонального розвитку. Зазначені міністерства повинні реалізувати конкретні заходи з реформи державних фінансів, децентралізації та забезпечення сталого економічного розвитку, аби досягнути цілі, узгоджені з міжнародними партнерами. Вони отримують підтримку від місцевих та міжнародних експертів. За допомогою семінарів, тренінгів та зустрічей постійно покращується відповідний фаховий потенціал громадянського суспільства та державних органів України.

Результати

Приблизно 1.000 працівників апарату Уряду України та представників громадянського суспільства обізнані з відповідними європейськими стандартами і користуються своїми знаннями у своїй щоденній роботі. Це сприяє інтенсивній співпраці між неурядовими організаціями та державними службовцями. При цьому забезпечено обмін європейським досвідом. Експерти з німецьких та британських органів управління, а також з країн ЄС, які мають досвід постсоціалістичної трансформації, надають своє ноу-хау українській стороні.