Проект «Ефективне управління державними фінансами III» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини

Ефективне управління державними фінансами III

Реформовані інституції та сучасні структури створюють прозорість та забезпечують довіру – задля сталого розвитку.

Фейсбук-сторінка проєкту 

Назва проекту:

Ефективне управління державними фінансами ІІІ

Замовник:
Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)
Партнер:
Міністерство фінансів України
Тривалість:
2019 – 2022

Завантажити інформаційний листок про проект

Цілі

Міністерство фінансів та Верховна Рада покращують якість бюджетного менеджменту. Рахункова палата контролює державні фінанси у відповідності з міжнародними стандартами. Оподаткування залежить від економічних показників платника і здійснюється у відповідності з законодавством України. Підвищується податкова дисципліна підприємств, усуваються можливості для ухиляння від податків.

Виклики

Україна бажає прискорити економічну інтеграцію до внутрішнього європейського ринку. З цією метою було укладено Угоду про асоціацію з ЄС. Угода передбачає приєднання до правових та економічних стандартів ЄС. Для виконання цих зобов’язань Міністерство фінансів, Верховна Рада та Рахункова палата повинні модернізувати свої робочі процеси та зробити їх більш прозорими.

Заходи

Проєкт підтримує в установах процеси змін, які сприяють ефективному управлінню фінансами. Основна увага приділяється структурно-правовим умовам. Метою проєкту є покращення управління Міністерством фінансів і досягнення прогресу в узгодженні з ЄС та міжнародними стандартами у сфері оподаткування. Крім того, проєкт планує сприяти ініціативам з питань прозорості, які були ініційовані громадянським суспільством і зараз закріплені в державному управлінні. Проєкт підтримує Рахункову палату в її здатності до комунікацій та управління знаннями. Водночас він передбачає залучення громадянського суспільства до визначення, інформування та аналізу реформ державних фінансів в Україні.
Крім того, проєкт зміцнює тісний обмін з партнерами громадянського суспільства задля підвищення рівня сприйняття та довіри серед населення.

Результати

Проєкт ґрунтується на досвіді та результатах проєкту “Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні” та продовжує успішне впровадження:

– Збільшено кількість користувачів платформ прозорості ProZorro, ProZorro.Sale та e-data й розширено охоплення державних органів та домогосподарств. Впровадження ProZorro як інтернет-платформи для проведення публічних закупівель за два роки заощадило українському бюджету 1,6 мільярдів євро. Крім того, у 2018 році Україна була визнана Інститутом міжнародних фінансів як країна, що розвивається і має найбільший прогрес у області прозорості даних та фінансових комунікацій.

– Значно покращилась ефективність фінансової системи України. Завдяки новому податковому законодавству та оновленню процедур збору податків, Світовий банк підвищив рейтинг країни за результатами 2017-го податкового року. Міністерство фінансів представило середньостроковий фінансовий план, а Парламент уперше вчасно прийняв бюджет на 2018 та 2019 роки.