UK-AID-Standard-RGB

Проект «Ефективне управління державними фінансами» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії

Ефективне управління державними фінансами

Більш прозорий державний бюджет та його ефективний контроль

Назва проекту:

Ефективне управління державними фінансами

Замовник:
Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), UK Aid від Уряду Великої Британії
Партнер:
Міністерство фінансів України
Тривалість:
2012 – 2019
Бюджет:
11 мільйонів євро

Завантажити інформаційний листок про проект

Цілі

Міністерство фінансів та Верховна Рада покращують якість бюджетного менеджменту. Рахункова палата контролює державні фінанси у відповідності з міжнародними стандартами. Оподаткування залежить від економічних показників платника і здійснюється у відповідності з законодавством України. Підвищується податкова дисципліна підприємств, усуваються можливості для ухиляння від податків.

Виклики

Україна бажає прискорити економічну інтеграцію до внутрішнього європейського ринку. З цією метою було укладено Угоду про асоціацію з ЄС. Угода передбачає приєднання до правових та економічних стандартів ЄС. Для виконання цих зобов’язань Міністерство фінансів, Верховна Рада та Рахункова палата повинні модернізувати свої робочі процеси та зробити їх більш прозорими.

Заходи

GIZ супроводжує поступове запровадження стандартівЄС до процесу бюджетного планування. У майбутньому державний бюджет повинен більше орієнтуватися на політичні пріоритети уряду. Це допоможе підвищити якість державних послуг, зокрема, у освітній та у соціальній галузях. Роль Рахункової палати буде посилено, аби вона була в змозі перевіряти державні доходи та видатки за міжнародними стандартами як незалежний орган. Окрім цього, у такий спосіб Рахункова палата зможе надавати членам Бюджетного комітету інформацію, яку вони потребують для виконання власних контролюючих функцій. Відбувається модернізація податкового законодавства та адміністрування податків.

Результати

Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила зміни до бюджетного та податкового законодавства. Мова йде про одну з найбільш важливих реформ після революції в Україні. Завдяки децентралізації податкової системи громади отримають на 35% більше коштів у порівнянні з попереднім роком. Вони зможуть використати їх для покращення публічних послуг та для інвестицій у місцеву інфраструктуру.